-
wankutizattGE posted an update 12 years, 7 months ago
Nikogo raczej nie powinna dziwić duża popularność prezerwatyw: są niedrogie, łatwo osiągalne, co ważne dla kobiet, nie zakłócają gospodarki hormonalnej organizmu; nie wymagają także dodatkowych wizyt u ginekologa. Ich skuteczność w przeciwdziałaniu niepożądanym ciążom jest wysoka, zwłaszcza w połączeniu z globulkami antykoncepcyjnymi. Można kupić na przykład prezerwatywy Durex o właściwościach nawilżających, ze środkami plemnikobójczymi, prążkowane, dla zapewnienia kochankom optymalnej przyjemności, kolorowe, owocowe, słowem, dla każdego coś miłego. Prezerwatywy mają jedną wadę: lateks, z którego są wykonane, może uczulać. Prezerwatywy dla alergików muszą być wykonane z poliuretanu albo poliizoprenu. Osoby, które używają takich prezerwatyw, często narzekają na ich nadmierną grubość, co wpływa na zmniejszenie doznań seksualnych. Frazy są podzielone – podobno prezerwatywy z poliizoprenu są komfortowe w stosowaniu. Niestety, prezerwatywy bezlateksowe są dość drogie i w porównaniu do zwykłych ciężko je dostać.
Innym wartym zainteresowania środkiem antykoncepcyjnym dostępnym w aptece bez recepty jest żel plemnikobójczy. Taki żel możnadostać bez recepty i stosować razem z prezerwatywą, mogą być bez przeszkód używane przez kobiety karmiące piersią. Nie są zalecane do stosowania jako jedyna metoda antykoncepcji; ich wskaźnik Pearla wynosi 5 – 20. Mogą powodować alergie, stosowane często są niestety drogie. Są warte polecenia dla kobiet potrzebujących dodatkowego nawilżenia pochwy, ale nie dają poczucia komfortu, po ich użyciu kobieta ma wrażenie zabrudzenia. Ogólnie poleca się je jako strategię antykoncepcyjną, lecz raczej kolejną, na przykład w zjednoczeniu z prezerwatywą.
Po prezerwatywy często sięgają ludzie młodzi, dla których ważna jest przede wszystkim ich niska cena, jednak ponieważ ceny prezerwatyw bezlateksowych są wyższe niż zwykłych, alergikom często poleca się stosowanie innych środków.